Informace   farností

30.7.

17. neděle v mezidobí

Moravičany 8:00

Za Metoděje Richtera, rodiče z obou stran, vešk. příb. a dvo

Za Bohumila Kavku, rodiče a sestru

Loštice 9:30

Pavlov    11:00

Na úmysl dárce

NALÉHAVÝ MODLITEBNÍ ÚMYSL PAPEŽE FRANTIŠKA NA MĚSÍC ČERVENEC:

Modleme se na úmysl papeže Františka za rodiny jihoamerické Venezuely a jejich zemřelé, kteří byli zavražděni během pouličních manifestací. Prosíme tě, Bože, za ukončení násilí a hledání pokojného a demokratického řešení současné krize.

• Děkujeme všem vedoucím farního stanování za jejich obětavou práci, hospodyňkám, a všem, kteří pomáhali, za krásnu atmosféru, kterou pomohli vytvořit. Věřím, že i děti si odnášejí hezké vzpomínky.
  • Děkuji brigádníkům za jejich obětavost a kus vykonané práce. BRIGÁDA na faře v Lošticích bude pokračovat v úterý od 15:00.
  • Letní PROMÍTÁNÍ NA FARNÍM DVOŘE v Moravičanech ve čtvrtek v 18:45. Promítáme film Druhá šance. The Second Chance (2006)

Film vypráví zajímavý příběh dvou různých komunit, světů. Obě tyto komunity založil pastor Jeremiáš. První komunitu Second Chance Community založil v 60. letech pro "beznadějné" případy - lidí, kteří žijí v chudobě a špíně, kde je kriminalita a drogy na denním pořádku. A druhou komunitu Skala, kde chodí bohatí lidé, kteří pořádají sbírky a koncerty na pomoc pro chudé. Konflikt těchto světů ukazuje, že při honu za majetkem člověk nemůže poznat pravé štěstí, maximálně si svým počínáním nadělá mnoho nepřátel. Současně nutí člověka odhodit svou pýchu a zamyslet se nad tím, zda chyba není i nás.

• Ve dnech od 28. do 30. 8. bude v Lošticích probíhat PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRO DĚTI od 6 - 12 let. Tábor bude probíhat od 8:00 - 16:00. Poplatek na osobu (příspěvek na stravu) bude 50kč na den. Hlásit se můžete u o. Jana, nejpozději do 20. 8. 2017.
  • Ještě jsou nějaká volní místa a můžete se přihlásit na POUTNÍ ZÁJEZD DO FATIMY a Santiaga. Letecky z Prahy do Lisabonu od 17. – 24. 11. 2017. Navštívíme místa jako Fatima, Lisabon, Batalha, Alcobasa, Nazaré, Coimbra a Santiago de Compostela.  Cena 18.900,- Kč zahrnuje: letenku Praha – Lisabon, 7x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích včetně polopenze - 5x Fatima, 2x Santiago de Compostela, autobusová doprava po území Portugalska a Španělska, kompletní pojištění E1122220, služby průvodce, zákonné pojištění CK č. 159/1999 Sb.  Přihlaste se co nejdřív u otce Kristiána na t.č. 733742500, nebo kristiancm@gmail.com.
  • Dnes byla sbírka na potřeby farnosti. Sbírka s minule neděle byla v Lošticích 3.155 Kč a v Moravičanech 5.055 Kč.    Pán Bůh ať vás odmění za vaši štědrost.